Jump to content

Vallon-Pont-d'Arc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vallon-Pont-d'Arc
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiArdèche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Vallon-Pont-d'Arc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vallon-Pont-d'Arc ka një popullsi prej 2329 banorë dhe sipërfaqe 28.62 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vallon-Pont-d'Arc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale