Vallon-en-Sully

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallon-en-Sully
Komunë
noform
Pamje nga Vallon-en-Sully
Stema_figura
Vendndodhja
Vallon-en-Sully is located in Franca
Vallon-en-Sully
Vallon-en-Sully
46°32′11″V 2°36′29″L / 46.536388888889°V 2.6080555555556°L / 46.536388888889; 2.6080555555556Koordinatat: 46°32′11″V 2°36′29″L / 46.536388888889°V 2.6080555555556°L / 46.536388888889; 2.6080555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.02 km2
Popullsia 1663 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03297


Vallon-en-Sully është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vallon-en-Sully ka një popullsi prej 1663 banorë dhe sipërfaqe 38.02 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vallon-en-Sully – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale