Vals-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vals-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Vals-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Vals-les-Bains is located in Franca
Vals-les-Bains
Vals-les-Bains
44°39′56″V 4°21′58″L / 44.665555555556°V 4.3661111111111°L / 44.665555555556; 4.3661111111111Koordinatat: 44°39′56″V 4°21′58″L / 44.665555555556°V 4.3661111111111°L / 44.665555555556; 4.3661111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Kryetari Jean-Claude Flory
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.2 km2
Popullsia 3455 banorë
Dendësia 180 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07600
INSEE 07331
Faqja Zyrtare http://www.vals-les-bains.com


Vals-les-Bains është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vals-les-Bains ka një popullsi prej 3455 banorë dhe sipërfaqe 19.2 km², me një dendësi prej 180 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vals-les-Bains – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale