Vanosc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vanosc
Komunë
noform
Pamje nga Vanosc
Vendndodhja
Vanosc is located in Franca
Vanosc
Vanosc
45°13′28″V 4°33′02″L / 45.224444444444°V 4.5505555555556°L / 45.224444444444; 4.5505555555556Koordinatat: 45°13′28″V 4°33′02″L / 45.224444444444°V 4.5505555555556°L / 45.224444444444; 4.5505555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.1 km2
Popullsia 930 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07690
INSEE 07333
Faqja Zyrtare http://www.vanosc.fr


Vanosc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vanosc ka një popullsi prej 930 banorë dhe sipërfaqe 26.1 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vanosc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale