Varennes-sur-Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Varennes-sur-Allier
Komunë
noform
Pamje nga Varennes-sur-Allier
Stema_figura
Vendndodhja
Varennes-sur-Allier is located in Franca
Varennes-sur-Allier
Varennes-sur-Allier
46°18′47″V 3°24′05″L / 46.313055555556°V 3.4013888888889°L / 46.313055555556; 3.4013888888889Koordinatat: 46°18′47″V 3°24′05″L / 46.313055555556°V 3.4013888888889°L / 46.313055555556; 3.4013888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.1 km2
Popullsia 3554 banorë
Dendësia 147 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03150
INSEE 03298
Faqja Zyrtare http://www.varennes-sur-allier.fr


Varennes-sur-Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Varennes-sur-Allier ka një popullsi prej 3554 banorë dhe sipërfaqe 24.1 km², me një dendësi prej 147 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Varennes-sur-Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale