Vaudevant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaudevant
Komunë
Vendndodhja
Vaudevant is located in Franca
Vaudevant
Vaudevant
45°06′12″V 4°37′08″L / 45.103333333333°V 4.6188888888889°L / 45.103333333333; 4.6188888888889Koordinatat: 45°06′12″V 4°37′08″L / 45.103333333333°V 4.6188888888889°L / 45.103333333333; 4.6188888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.46 km2
Popullsia 197 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07410
INSEE 07335


Vaudevant është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vaudevant ka një popullsi prej 197 banorë dhe sipërfaqe 12.46 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaudevant – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale