Vaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux
Komunë
Vendndodhja
Vaux is located in Franca
Vaux
Vaux
46°25′36″V 2°35′50″L / 46.426666666667°V 2.5972222222222°L / 46.426666666667; 2.5972222222222Koordinatat: 46°25′36″V 2°35′50″L / 46.426666666667°V 2.5972222222222°L / 46.426666666667; 2.5972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.1 km2
Popullsia 1064 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03301


Vaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vaux ka një popullsi prej 1064 banorë dhe sipërfaqe 18.1 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaux (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale