Veauce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Veauce
Qytet
Vendndodhja
Veauce is located in Franca
Veauce
Veauce
46°09′55″V 3°03′24″L / 46.165277777778°V 3.0566666666667°L / 46.165277777778; 3.0566666666667Koordinatat: 46°09′55″V 3°03′24″L / 46.165277777778°V 3.0566666666667°L / 46.165277777778; 3.0566666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.54 km2
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03302


Veauce është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Veauce ka një popullsi prej 37 banorë dhe sipërfaqe 3.54 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Veauce – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale