Venas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Venas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Venas is located in Franca
Venas
Venas
46°28′36″V 2°45′51″L / 46.476666666667°V 2.7641666666667°L / 46.476666666667; 2.7641666666667Koordinatat: 46°28′36″V 2°45′51″L / 46.476666666667°V 2.7641666666667°L / 46.476666666667; 2.7641666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.15 km2
Popullsia 251 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03303


Venas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Venas ka një popullsi prej 251 banorë dhe sipërfaqe 32.15 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Venas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale