Vendat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendat
Komunë
noform
Pamje nga Vendat
Stema_figura
Vendndodhja
Vendat is located in Franca
Vendat
Vendat
46°09′50″V 3°21′13″L / 46.163888888889°V 3.3536111111111°L / 46.163888888889; 3.3536111111111Koordinatat: 46°09′50″V 3°21′13″L / 46.163888888889°V 3.3536111111111°L / 46.163888888889; 3.3536111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.76 km2
Popullsia 2226 banorë
Dendësia 133 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03110
INSEE 03304


Vendat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vendat ka një popullsi prej 2226 banorë dhe sipërfaqe 16.76 km², me një dendësi prej 133 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vendat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale