Verneix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Verneix
Komunë
Vendndodhja
Verneix is located in Franca
Verneix
Verneix
46°23′49″V 2°40′12″L / 46.396944444444°V 2.67°L / 46.396944444444; 2.67Koordinatat: 46°23′49″V 2°40′12″L / 46.396944444444°V 2.67°L / 46.396944444444; 2.67
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.87 km2
Popullsia 611 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03305
Faqja Zyrtare http://www.verneix.fr


Verneix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Verneix ka një popullsi prej 611 banorë dhe sipërfaqe 30.87 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Verneix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale