Verneuil-en-Bourbonnais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Verneuil-en-Bourbonnais
Komunë
noform
Pamje nga Verneuil-en-Bourbonnais
Stema_figura
Vendndodhja
Verneuil-en-Bourbonnais is located in Franca
Verneuil-en-Bourbonnais
Verneuil-en-Bourbonnais
46°20′48″V 3°15′08″L / 46.346666666667°V 3.2522222222222°L / 46.346666666667; 3.2522222222222Koordinatat: 46°20′48″V 3°15′08″L / 46.346666666667°V 3.2522222222222°L / 46.346666666667; 3.2522222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.14 km2
Popullsia 254 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03307


Verneuil-en-Bourbonnais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Verneuil-en-Bourbonnais ka një popullsi prej 254 banorë dhe sipërfaqe 14.14 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Verneuil-en-Bourbonnais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale