Vernon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vernon
Komunë
noform
Pamje nga Vernon
Vendndodhja
Vernon is located in Franca
Vernon
Vernon
44°30′27″V 4°13′31″L / 44.5075°V 4.2252777777778°L / 44.5075; 4.2252777777778Koordinatat: 44°30′27″V 4°13′31″L / 44.5075°V 4.2252777777778°L / 44.5075; 4.2252777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.71 km2
Popullsia 229 banorë
Dendësia 62 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07260
INSEE 07336


Vernon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vernon ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe 3.71 km², me një dendësi prej 62 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vernon (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale