Vernosc-lès-Annonay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vernosc-lès-Annonay
Komunë
noform
Pamje nga Vernosc-lès-Annonay
Vendndodhja
Vernosc-lès-Annonay is located in Franca
Vernosc-lès-Annonay
Vernosc-lès-Annonay
45°12′57″V 4°42′47″L / 45.215833333333°V 4.7130555555556°L / 45.215833333333; 4.7130555555556Koordinatat: 45°12′57″V 4°42′47″L / 45.215833333333°V 4.7130555555556°L / 45.215833333333; 4.7130555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.08 km2
Popullsia 2378 banorë
Dendësia 148 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07430
INSEE 07337


Vernosc-lès-Annonay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vernosc-lès-Annonay ka një popullsi prej 2378 banorë dhe sipërfaqe 16.08 km², me një dendësi prej 148 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vernosc-lès-Annonay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale