Vernoux-en-Vivarais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vernoux-en-Vivarais
Komunë
noform
Pamje nga Vernoux-en-Vivarais
Stema_figura
Vendndodhja
Vernoux-en-Vivarais is located in Franca
Vernoux-en-Vivarais
Vernoux-en-Vivarais
44°53′45″V 4°38′43″L / 44.895833333333°V 4.6452777777778°L / 44.895833333333; 4.6452777777778Koordinatat: 44°53′45″V 4°38′43″L / 44.895833333333°V 4.6452777777778°L / 44.895833333333; 4.6452777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.55 km2
Popullsia 1916 banorë
Dendësia 63 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07240
INSEE 07338
Faqja Zyrtare http://www.vernoux-en-vivarais.fr


Vernoux-en-Vivarais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vernoux-en-Vivarais ka një popullsi prej 1916 banorë dhe sipërfaqe 30.55 km², me një dendësi prej 63 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vernoux-en-Vivarais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale