Vesseaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vesseaux
Komunë
noform
Pamje nga Vesseaux
Vendndodhja
Vesseaux is located in Franca
Vesseaux
Vesseaux
44°39′05″V 4°26′25″L / 44.651388888889°V 4.4402777777778°L / 44.651388888889; 4.4402777777778Koordinatat: 44°39′05″V 4°26′25″L / 44.651388888889°V 4.4402777777778°L / 44.651388888889; 4.4402777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.71 km2
Popullsia 1797 banorë
Dendësia 96 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07339


Vesseaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vesseaux ka një popullsi prej 1797 banorë dhe sipërfaqe 18.71 km², me një dendësi prej 96 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vesseaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale