Jump to content

Vichy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vichy
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAllier
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttps://www.ville-vichy.fr

Vichy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vichy ka një popullsi prej 25325 banorë dhe sipërfaqe 5.85 km², me një dendësi prej 4329 banor/km².

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Vichy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale