Vieure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vieure
Komunë
Vendndodhja
Vieure is located in Franca
Vieure
Vieure
46°30′04″V 2°52′33″L / 46.501111111111°V 2.8758333333333°L / 46.501111111111; 2.8758333333333Koordinatat: 46°30′04″V 2°52′33″L / 46.501111111111°V 2.8758333333333°L / 46.501111111111; 2.8758333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.81 km2
Popullsia 273 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03430
INSEE 03312


Vieure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vieure ka një popullsi prej 273 banorë dhe sipërfaqe 29.81 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vieure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale