Villebret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villebret
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Villebret is located in Franca
Villebret
Villebret
46°16′01″V 2°38′19″L / 46.266944444444°V 2.6386111111111°L / 46.266944444444; 2.6386111111111Koordinatat: 46°16′01″V 2°38′19″L / 46.266944444444°V 2.6386111111111°L / 46.266944444444; 2.6386111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.34 km2
Popullsia 1305 banorë
Dendësia 85 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03310
INSEE 03314


Villebret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Villebret ka një popullsi prej 1305 banorë dhe sipërfaqe 15.34 km², me një dendësi prej 85 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villebret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale