Villefranche-d'Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villefranche-d'Allier
Komunë
noform
Pamje nga Villefranche-d'Allier
Stema_figura
Vendndodhja
Villefranche-d'Allier is located in Franca
Villefranche-d'Allier
Villefranche-d'Allier
46°23′47″V 2°51′26″L / 46.396388888889°V 2.8572222222222°L / 46.396388888889; 2.8572222222222Koordinatat: 46°23′47″V 2°51′26″L / 46.396388888889°V 2.8572222222222°L / 46.396388888889; 2.8572222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.63 km2
Popullsia 1342 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03430
INSEE 03315


Villefranche-d'Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Villefranche-d'Allier ka një popullsi prej 1342 banorë dhe sipërfaqe 39.63 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villefranche-d'Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale