Villeneuve-de-Berg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villeneuve-de-Berg
Komunë
noform
Pamje nga Villeneuve-de-Berg
Stema_figura
Vendndodhja
Villeneuve-de-Berg is located in Franca
Villeneuve-de-Berg
Villeneuve-de-Berg
44°33′25″V 4°30′08″L / 44.556944444444°V 4.5022222222222°L / 44.556944444444; 4.5022222222222Koordinatat: 44°33′25″V 4°30′08″L / 44.556944444444°V 4.5022222222222°L / 44.556944444444; 4.5022222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.61 km2
Popullsia 2887 banorë
Dendësia 117 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07170
INSEE 07341


Villeneuve-de-Berg është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Villeneuve-de-Berg ka një popullsi prej 2887 banorë dhe sipërfaqe 24.61 km², me një dendësi prej 117 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villeneuve-de-Berg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale