Villeneuve-sur-Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villeneuve-sur-Allier
Komunë
noform
Pamje nga Villeneuve-sur-Allier
Stema_figura
Vendndodhja
Villeneuve-sur-Allier is located in Franca
Villeneuve-sur-Allier
Villeneuve-sur-Allier
46°39′37″V 3°14′55″L / 46.660277777778°V 3.2486111111111°L / 46.660277777778; 3.2486111111111Koordinatat: 46°39′37″V 3°14′55″L / 46.660277777778°V 3.2486111111111°L / 46.660277777778; 3.2486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.3 km2
Popullsia 1043 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03460
INSEE 03316


Villeneuve-sur-Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Villeneuve-sur-Allier ka një popullsi prej 1043 banorë dhe sipërfaqe 26.3 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villeneuve-sur-Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale