Villevocance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villevocance
Komunë
noform
Pamje nga Villevocance
Vendndodhja
Villevocance is located in Franca
Villevocance
Villevocance
45°13′29″V 4°35′18″L / 45.224722222222°V 4.5883333333333°L / 45.224722222222; 4.5883333333333Koordinatat: 45°13′29″V 4°35′18″L / 45.224722222222°V 4.5883333333333°L / 45.224722222222; 4.5883333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.38 km2
Popullsia 1225 banorë
Dendësia 131 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07690
INSEE 07342
Faqja Zyrtare http://www.villevocance.fr


Villevocance është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Villevocance ka një popullsi prej 1225 banorë dhe sipërfaqe 9.38 km², me një dendësi prej 131 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villevocance – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale