Vinezac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vinezac
Komunë
noform
Pamje nga Vinezac
Vendndodhja
Vinezac is located in Franca
Vinezac
Vinezac
44°32′18″V 4°19′31″L / 44.538333333333°V 4.3252777777778°L / 44.538333333333; 4.3252777777778Koordinatat: 44°32′18″V 4°19′31″L / 44.538333333333°V 4.3252777777778°L / 44.538333333333; 4.3252777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.91 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 1327 banorë
Dendësia 122 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07343


Vinezac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vinezac ka një popullsi prej 1327 banorë dhe sipërfaqe 10.91 km², me një dendësi prej 122 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vinezac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale