Vinzieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vinzieux
Komunë
noform
Pamje nga Vinzieux
Stema_figura
Vendndodhja
Vinzieux is located in Franca
Vinzieux
Vinzieux
45°19′38″V 4°42′04″L / 45.327222222222°V 4.7011111111111°L / 45.327222222222; 4.7011111111111Koordinatat: 45°19′38″V 4°42′04″L / 45.327222222222°V 4.7011111111111°L / 45.327222222222; 4.7011111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.87 km2
Popullsia 434 banorë
Dendësia 63 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07344


Vinzieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vinzieux ka një popullsi prej 434 banorë dhe sipërfaqe 6.87 km², me një dendësi prej 63 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vinzieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale