Vion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vion
Komunë
noform
Pamje nga Vion
Vendndodhja
Vion is located in Franca
Vion
Vion
45°06′37″V 4°48′24″L / 45.110277777778°V 4.8066666666667°L / 45.110277777778; 4.8066666666667Koordinatat: 45°06′37″V 4°48′24″L / 45.110277777778°V 4.8066666666667°L / 45.110277777778; 4.8066666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.21 km2
Popullsia 944 banorë
Dendësia 152 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07610
INSEE 07345


Vion është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vion ka një popullsi prej 944 banorë dhe sipërfaqe 6.21 km², me një dendësi prej 152 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vion (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale