Viplaix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viplaix
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Viplaix is located in Franca
Viplaix
Viplaix
46°27′38″V 2°22′45″L / 46.460555555556°V 2.3791666666667°L / 46.460555555556; 2.3791666666667Koordinatat: 46°27′38″V 2°22′45″L / 46.460555555556°V 2.3791666666667°L / 46.460555555556; 2.3791666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.4 km2
Popullsia 295 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03370
INSEE 03317


Viplaix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Viplaix ka një popullsi prej 295 banorë dhe sipërfaqe 30.4 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Viplaix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale