Vitray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vitray
Komunë
noform
Pamje nga Vitray
Stema_figura
Vendndodhja
Vitray is located in Franca
Vitray
Vitray
46°36′41″V 2°39′34″L / 46.611388888889°V 2.6594444444444°L / 46.611388888889; 2.6594444444444Koordinatat: 46°36′41″V 2°39′34″L / 46.611388888889°V 2.6594444444444°L / 46.611388888889; 2.6594444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.03 km2
Popullsia 103 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03360
INSEE 03318


Vitray është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vitray ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 29.03 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vitray – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale