Viviers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viviers
Komunë
noform
Pamje nga Viviers
Stema_figura
Vendndodhja
Viviers is located in Franca
Viviers
Viviers
44°28′58″V 4°41′20″L / 44.482777777778°V 4.6888888888889°L / 44.482777777778; 4.6888888888889Koordinatat: 44°28′58″V 4°41′20″L / 44.482777777778°V 4.6888888888889°L / 44.482777777778; 4.6888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.15 km2
Lartësia 71 m (m.n.d.)
Popullsia 3847 banorë
Dendësia 113 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07220
INSEE 07346
Faqja Zyrtare http://www.mairie-viviers.fr


Viviers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Viviers ka një popullsi prej 3847 banorë dhe sipërfaqe 34.15 km², me një dendësi prej 113 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Viviers (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale