Vlada Avramov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vlada Avramov
Të dhënat personale
Emri i plotëVlada Avramov
Data e lindjes (1979-04-05) 5 Prill, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesNovi Sad, Serbia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999-2001Vojvodina
2001-2005Vicenza
2005-2006Pescara
2006-2007Treviso
2007-2011Fiorentina
2011-2014Cagliari
2014Torino
2014-2015Atalanta
2015FC Tokyo
Ekipi kombëtar
2007Flag of Serbia.svg Serbia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Vlada Avramov (lindur më 5 Prill 1979) është një ish-futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin serb ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Serbia.svg Serbia
Vite Ndeshje Gola
2007 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]