Vocance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vocance
Komunë
noform
Pamje nga Vocance
Vendndodhja
Vocance is located in Franca
Vocance
Vocance
45°12′05″V 4°33′09″L / 45.201388888889°V 4.5525°L / 45.201388888889; 4.5525Koordinatat: 45°12′05″V 4°33′09″L / 45.201388888889°V 4.5525°L / 45.201388888889; 4.5525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.17 km2
Popullsia 576 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07690
INSEE 07347
Faqja Zyrtare http://www.vocance.fr


Vocance është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vocance ka një popullsi prej 576 banorë dhe sipërfaqe 17.17 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vocance – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale