Vogüé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vogüé
Komunë
noform
Pamje nga Vogüé
Stema_figura
Vendndodhja
Vogüé is located in Franca
Vogüé
Vogüé
44°33′02″V 4°24′52″L / 44.550555555556°V 4.4144444444444°L / 44.550555555556; 4.4144444444444Koordinatat: 44°33′02″V 4°24′52″L / 44.550555555556°V 4.4144444444444°L / 44.550555555556; 4.4144444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.72 km2
Popullsia 952 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07348
Faqja Zyrtare http://www.mairie-vogue.fr


Vogüé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vogüé ka një popullsi prej 952 banorë dhe sipërfaqe 11.72 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vogüé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale