Voussac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Voussac
Komunë
Vendndodhja
Voussac is located in Franca
Voussac
Voussac
46°19′40″V 3°03′44″L / 46.327777777778°V 3.0622222222222°L / 46.327777777778; 3.0622222222222Koordinatat: 46°19′40″V 3°03′44″L / 46.327777777778°V 3.0622222222222°L / 46.327777777778; 3.0622222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.46 km2
Popullsia 463 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03319


Voussac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Voussac ka një popullsi prej 463 banorë dhe sipërfaqe 34.46 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Voussac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale