Washington Stecanela Cerqueira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Washington Stecanela Cerqueira
Të dhënat personale
Emri i plotëWashington Stecanela Cerqueira
Data e lindjes (1975-04-01) 1 Prill, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesBrasília, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-1996Caxias do Sul
1997Internacional
1998Ponte Preta
1998-1999Caxias do Sul
1999-2000Paraná
2000-2002Ponte Preta
2002-2003Fenerbahçe
2004Atlético Paranaense
2005Tokyo Verdy
2006-2007Urawa Reds
2008Fluminense
2009-2010São Paulo
2010Fluminense
Ekipi kombëtar
2001–2002Flag of Brazil.svg Brazili9(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Washington Stecanela Cerqueira (lindur më 1 Prill 1975) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2001 6 1
2002 3 1
Gjithsej 9 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]