Wikipedia diskutim:Artikuj të përkryer/Kandidatura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Artikuj të përkryer/Kandidatura. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

4 Votime[Redakto nëpërmjet kodit]

Mendova me bere me 4 votime, se 5 votime ne moment po jane pak si shtir, per shkak se ne moment vec 5 jane aktiv. Cka po thuni? --Ko.S. diskuto°) 2 Dhjetor 2006 18:48 (UTC)

Unë jam PËR. --Λeternus 2 Dhjetor 2006 19:05 (UTC)
Vec edhe nje votim dhe në te ardhmen vec 4 votime nevojiten, por varret nga perdoruesit, nese jane pas disa muaj 20 apo 30 aktiv duhet me ngrit. --Ko.S. diskuto°) 2 Dhjetor 2006 23:22 (UTC)

Largimi[Redakto nëpërmjet kodit]

A duhet të largohen nga këtu Motorhead dhe Dream Theater, pasi që ata tashmë janë të shpallur artikuj perfekt? --Λeternus 2 Korrik 2007 10:11 (UTC)

Vota ime?[Redakto nëpërmjet kodit]

A kam te drejte votimi une? Me duhet te pyes sepse heren e fundit kur votova nuk ma pranuat per shkak se nuk jam aktive ketu. Une ne fakt jam aktive vetem tek Wiktionary. Nese ma pranoni voten atehere une jam PËR. Nese keni mundesi ta shqyrtoni pyetjen time, ju lutem?

Po ke te drejt votimi. (Puntori 7 Janar 2008 15:36 (UTC))

Vendosja e stampës APK direkt në faqen e artikullit[Redakto nëpërmjet kodit]

Momentalisht, rregulla është që kjo stampë të vendoset vetëm në faqen e diskutimit, mirëpo poropozoj që tani e tutje kjo stampë të vendoset edhe në vetë faqet e artikujve përkatës, për shkak vërejtjes dhe pjesëmarrjes më të madhe të përdoruesve në votim. --Λeternus 25 Tetor 2008 20:34 (CEST)

Edhe sipas meje, ndryshova tekstin e rregullores. — Βατο (diskutimet) 19 dhjetor 2018 20:43 (CET)

Votim[Redakto nëpërmjet kodit]

A kam drejtë un me votu? --Mikullovci 4 Qershor 2010 16:39 (CEST)

Po. Çdo përdorues ka të drejtë të votojë. --Λeternus 4 Qershor 2010 19:28 (CEST)
Ok. --Mikullovci 4 Qershor 2010 21:22 (CEST)

Banda e Çoles-kandidature per artikull perfekt[Redakto nëpërmjet kodit]

Duke pare informacionin e paket qe ka mbi te tilla organizata, mendoj se eshte nje artikull perfekt.

Ju lutem shqyrtojeni kete kandidature.

Ndryshime[Redakto nëpërmjet kodit]

Bera ca ndryshime te rregullat sipas te cilave Për t'u pranuar një artikull si artikull perfekt, duhet të votohet PËR , d.m.th. se prej (më së pakti) dy të tretat duhet të jenë PËR , por vlerësimi final gjithsesi do të merret nga një admin mbyllës, i cili do bazohet në argumentimet e diskutuesve, e jo vetëm në vota. Artikulli do mbahet për votim për një maksimum prej katër muajsh. Ju lutem me thoni nese keni ndonje verejtje. Sportishqiptar 22 nëntor 2011 21:36 (CET)

Perikliu[Redakto nëpërmjet kodit]

Shoh qe Perikliu eshte artikull perfekt, pasi me kete kontribut Përdoruesi:Pedanti e beri te tille. Le te themi qe une edhe mund te jem dakord me te, po artikulli nuk ka kaluar procedura rishikimi ashtu si do ishte normale, te pakten une s'shoh gje. A ka pasur gje procedure te tille? Nese jo une do e hap nje, pasi t'i heq yllin Perikliut, i cili mund t'i vihet prape ne balle pasi te kete mbaruar votimi pozitivisht. Sportishqiptar 23 nëntor 2011 01:22 (CET)

Te njejten gje shoh per Relativiteti i përgjithshëm (Pedanti ben gradimin). A ka pasur per kete ndonje votim?

Do pres nja dy jave per pergjigje. Sportishqiptar 23 nëntor 2011 01:25 (CET)

Sigurisht qe nuk ka pasur. Pedanti te njejten gje ka bere dhe me artikullin Acrocanthosaurus. Shiko [1]. --Olsi (diskuto) 23 nëntor 2011 01:37 (CET)
Jo ate gradim e bera vete shih pasi ti ia kishe hequr (shih), dhe ka pasur diskutim. Pasi pas nje viti asnje s'e ka kundershtuar, dhe artikulli meriton, une e gradova. Te vetmit qe shoh pa diskutim jane ata te dy lart. Sportishqiptar 23 nëntor 2011 01:42 (CET)
Por Pedanti e ka quajtur perfekt që më 26 shkurt 2011 kur ka pasur vetem nje vote per, dhe ajo ka qene vota e tij. --Olsi (diskuto) 23 nëntor 2011 01:47 (CET)
Jam dakord qe nuk duhet ta bente, po tashme ai artikull eshte "i perkryer", vec ne mos ndonje e emeron per te hequr yllin, dhe ne ate rast, do duhet te behet nje votim i i ri. Gjithsesi e njoftova Pedantin. Per mua problemi jane dy artikujt (Relativiteti i përgjithshëm dhe Perikliu), te cilet nuk paten asnje votim, kurse Acrocanthosaurus pati 3 vota pro, dhe asnje kunder. Une i hoqa yjet (shih dhe [2]) po Pedant, ju lutem propozojini per votim. Jam i bindur se do shkojne mire, pasi artikujt jane te punuar me merak. Faleminderit dhe suksese. Dhe ju lutem mos vini me yje pa kaluar procedura votimi. Ne nje fare menyre eshte nje cike e bezdisshme te shkosh me keto procedura votimi qe kane kohe biblike, une te kuptoj, prandaj vura nje limit maksimal prej 4 muajsh (dhe une do e desha prej 4 javesh, po nuk po shkoj aq - (shpresoj te mos kundershtohet 4 muajshi)). Edhe nje gje tjeter: Une do sugjeroja qe disa artikuj te behen nje here artikuj te mire e me vone te kandidohen per artikuj te perkryer. Jo e detyrueshme, po e keshillueshme. Sportishqiptar 23 nëntor 2011 01:53 (CET)

Jakup Mato[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje

Per artikullin Jakup Mato ka propozuar PersonPaOpinion por dikush ska rendesi te arkiva e artikujve kishte vene emrin tim si propozues. E verteta eshte se PersonPaOpinion shtuar propozimin ne faqen e njejte ku un kam propozuar David Guetta, dhe un e kam hequr prej aty duke krijuar kete, ja dhe faktet qe un e kam fshire nga propozimi i David Guetta. pjesa e shtuar nga presonipaopinion dhe heqja nga kjo faqe . Kjo ishte thjesht per sqarim, se mos ket keqkuptime.--Liridon (diskutimet) 21 prill 2012 23:33 (CEST)