Wikipedia diskutim:Vini Re!

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Vini Re!. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhjet duhet të kufizohen. Unë jam për maksimum 5 Lidhje pro faqe. —bet_0 2006 Janar 19 16:34 (UTC)

Sa dush kërko, apet se apet i shkrujn ka 10, une i shkruj vetëm çka janë të rëndsishme, te artisti dhe filmi, lidhjen imdb dhe faqja zyrtare, sepse WP nuk është Linkliste. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 19 18:18 (UTC)
Beti nëse e ke fjalën për lidhjet e jashtme te shtetet, unë mendojë se ato duhet të mbeten aty sepse do të përdoren për mbledhjen e informatave dhe në përgjithësi ato duhet të jenë sepse është temë e gjërë dhe nuk janë reklama apo të ngjajshme por thjeshtë burime informatash me të cilat mund të verifikohet edhe saktësia e tekstit.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 19 23:56 (UTC)
Megjithë këtë më intereson të dijë pse duhet të kufizohet numri i lidhjeve. Të lutem shkruaj këtu arsyet.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 20 00:00 (UTC)
unë them duhet të kufizohen se si duket po bëhen lista të gjata dhe nuk duken mirë e pastaj edhe nuk mund të kontrollohet se kush e shkruan linkun e vet aty dhe çfar përmbajtje ka. Shembull po e mar Artikullin Maqedonia, mjafton kryetari, qeveria, parlamenti, dhe dy lidhje të tjera. Shih edhe Faqe lajmesh, une ja nisa në fillim kët faqe, tash si duket e ndin veten secili që bën një faqe interneti që përmban një lajm të vetëm e ka të drejtën ta publikon adresen e vet aty. Wiki nuk duhet të bëhet mbledhje lidhjesh. Edhe te wiki gjermanisht e kanë kufizuar me 5 links për faqe dhe vetëm tek nëntitulli Weblinks. Në shqip mundemi ta bëjmë psh Lidhje të jashtme nëntitull dhe vetëm 5 lidhje për Faqe. Kuptohet përparsi kanë faqet oficielle të qytetit apo shtetit. tung —bet_0 2006 Janar 20 11:50 (UTC)
+ Seksioni Lidhje të jashtme dihet që është i vetmi vend ku prezentohen lidhjet e jashtëme edhe nëse nuk është cekur në rregullore vetë fjala po tregon.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 19 19:43 (UTC)
Edhe pse Gjermant e kanë kufizu kjo nuk do të thotë se na me i kufizu jo për diçka tjeter po thjeshtë te gjermant është në pyetje konkurenca e madhe. Ndërsa na nuk mujim me gjetë lidhje ku lexuesi mund të informohet në gjuhën shqipe për tema të caktuara. Te fletat shtete është e kuptushme që lidhjet nuk mund të gjenden në gjuhën shqipe. Për këtë jam munduar të i gjejë së paku adresat e Ambasadave Shqiptare apo Shoqatave në këto vende... Po nejse, si do që të jetë është shumë heret për kufizime të tilla. Normal që lidhjet nuk bënë të dominoin në përmbajtjen e fletës. Po te projekti i shteteve ato si thashë janë pjesë ndihmëse edhe te Maqedonia njato shka i kamë parë nuk jonë keq. Keqë është që nuk shkrunë aty dikush edhe për ekonomin, demografin etj. pastaj edhe numri i lidhjeve nuk bie në sy.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 20 13:30 (UTC)
Upss! Në fund të fundit po më duket që është mirë kufizimi i linqeve në gjuhët e huaja.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 20 13:33 (UTC)
une i mora si shembull gjermanët se ajo mu duk mirë. une mendoj duhet ta kufizojm tash sa nuk është bë katastrofa, e pastaj hajde dhe ndali njerzit mos shkrujn. Shembull konkret Religjioni Islam. tung ----bet_0 2006 Janar 20 14:17 (UTC)
Tani, ka disa mujë që aty gjendja e nyjeve është fantazi. --Hipi Zhdripi 11 Tetor 2006 02:38 (UTC)

Pika 8.3.3[Redakto nëpërmjet kodit]

Pas përvojës që pata, e gjeta rastësisht punimin në fletat Përdoruesi:Alushi (shiko: [1], [2] dhe [3]). Nëse keni kundër, apo ndonjë formulim tjeter urdhroni, bisedojmë.--Hipi Zhdripi 11 Tetor 2006 02:32 (UTC)

Përdorimi i fjalëve "e" në vënd të "dhe/edhe"[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuk është shqip dhe nuk është i lejuar përrdorimi i fjalës "e" në vënd të "dhe/edhe" për lidhjen e fjalëve. EaglealDiskuto► 2 Qershor 2007 14:01 (UTC)

Mosmbrojtje[Redakto nëpërmjet kodit]

Ju lutem hiqjani mbrojtjen kesaj faqeje ne menyre qe ta permiresojme. Sportishqiptar 5 dhjetor 2011 17:50 (CET)

Sami Bejtullahu[Redakto nëpërmjet kodit]

Sami Ssaammii83 (diskutimet) 1 janar 2018 10:36 (CET)

Esi Sula[Redakto nëpërmjet kodit]

Esi Sula (lindur më 22.09.2005) eshte lindur ne qytetin e Durresit dhe po ashtu eshte rritur atje.Ajo eshte nje nga personat me te famshem ne instagram.😍 Ester20005 (diskutimet) 11 tetor 2018 15:49 (CEST)

Kërkesë redaktimi më 19 maj 2020[Redakto nëpërmjet kodit]

Bukylukluk shleepo va fefd yrtrra yeklakok potyuik.