Jump to content

William Paul (futbollistë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
William Paul
Të dhënat vetjake
Datëlindja5 gusht 1868
VendlindjaPaisley, Skoci
Data e vdekjes3 gusht 1932
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Dykebar
Paisley Academicals
Karriera ndërkombëtare
1891Skocia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

William Paul (5 gusht 18683 gusht 1932) ka qënë një ish futbollist skocez i cili ka luajtur si mbrojtës.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindur në Paisley, Paul ka luajtur futboll me klubet Dykebar dhe Paisley Academicals, dhe zhvilloi një paraqitje me Skocinë në vitin 1891.[1] Ai më vonë punoi në shkollat e futbollit dhe u bë një figurë e shquar në industrinë e lavanderisë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Paul Smith (2013). Scotland Who's Who: International Players 1872–2013. fq. 238. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Parametri |work= është injoruar (Ndihmë!)