Ygrande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ygrande
Komunë
noform
Pamje nga Ygrande
Vendndodhja
Ygrande is located in Franca
Ygrande
Ygrande
46°33′08″V 2°56′37″L / 46.552222222222°V 2.9436111111111°L / 46.552222222222; 2.9436111111111Koordinatat: 46°33′08″V 2°56′37″L / 46.552222222222°V 2.9436111111111°L / 46.552222222222; 2.9436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.71 km2
Popullsia 778 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03160
INSEE 03320


Ygrande është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ygrande ka një popullsi prej 778 banorë dhe sipërfaqe 52.71 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ygrande – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale