Yoshito Okubo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshito Okubo
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshito Okubo
Data e lindjes (1982-06-09) 9 Qershor, 1982 (39 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKawasaki Frontale
Numri13
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2006Cerezo Osaka
2005–2006Mallorca
2007–2008Vissel Kobe
2009Wolfsburg
2009–2012Vissel Kobe
2013–Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
2003–2014Japonia60(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshito Okubo (lindur më 9 qershor 1982) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 60 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 14 0
2004 3 0
2005 2 0
2006 0 0
2007 2 2
2008 12 3
2009 9 0
2010 11 0
2011 0 0
2012 1 0
2013 0 0
2014 6 1
Gjithsej 60 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]