Yzeure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yzeure
Komunë
noform
Pamje nga Yzeure
Stema_figura
Vendndodhja
Yzeure is located in Franca
Yzeure
Yzeure
46°33′57″V 3°21′16″L / 46.565833333333°V 3.3544444444444°L / 46.565833333333; 3.3544444444444Koordinatat: 46°33′57″V 3°21′16″L / 46.565833333333°V 3.3544444444444°L / 46.565833333333; 3.3544444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Kryetari Guy Chambefort
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.24 km2
Popullsia 12905 banorë
Dendësia 298 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03400
INSEE 03321
Faqja Zyrtare http://www.ville-yzeure.com


Yzeure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Yzeure ka një popullsi prej 12905 banorë dhe sipërfaqe 43.24 km², me një dendësi prej 298 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Yzeure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale