Jump to content

Zeca Pagodinho

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zeca Pagodinho
U lind në
Jessé Gomes da Silva Filho

4 shkurt 1959
KombësiaBrazilian
TitulliZeca Pagodinho

Jessé Gomes da Silva Filho (lindi më 4 shkurt të vitit 1959Rio de Janeiro, Brazil), i njohur si Zeca Pagodinho, është këngëtare dhe kompozitori brazilian.

Ajo është pjesë e Shkollës Samba Portela, i Rio de Janeiro.

 • 1983: Camarão Que Dorme a Onda Leva, me Beth Carvalho
 • 1986: Zeca Pagodinho
 • 1987: Patota de Cosme
 • 1988: Jeito Moleque
 • 1989: Boêmio Feliz
 • 1990: Mania da Gente
 • 1991: Pixote
 • 1992: Um dos Poetas do Samba
 • 1993: Alô, Mundo!
 • 1995: Samba pras Moças
 • 1996: Deixa Clarear
 • 1997: Hoje é Dia de Festa
 • 1998: Zeca Pagodinho
 • 1999: Ao Vivo
 • 2000: Água da Minha Sede
 • 2002: Deixa a Vida Me Levar
 • 2003: Acústico MTV - Zeca Pagodinho
 • 2005: À Vera
 • 2007: Acústico MTV - Zeca Pagodinho (vol. 2 - Gafieira)
 • 2007: Zeca Pagodinho - Raridades
 • 2008: Uma Prova de Amor
 • 2009: Especial MTV - Uma Prova de Amor Ao Vivo
 • 2010: Vida da Minha Vida
 • 2011: Ao Vivo com os Amigos
 • 2012: O Quintal do Pagodinho

Lidhje të jashme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.