Jump to content

Zgjeç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zgjeçi
Popullsia
 • Gjithsej500 Banor
{{{postal_code_type}}}
8603

Zgjeçi është një fshatkomunën Golajrrethin e HasitShqipërisë.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në kohën e Perandorisë Osmane dhe zbatimit të institucionit të bajrakut, Zgjeçi ka qenë pjesë e Bajrakut të Madh të Hasit.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ulqini, Kahreman (1991). Bajraku në organizimin e vjetër shoqëror. Tiranë: Akademia e shkencave e RPS të Shqipërisë. fq. 31. OCLC 39215998.