Bajraku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Bajraku njësi ushtarake e më vonë edhe administrative që u krijua në ndarjen tokësore të disa krahinave të Shqipërisë ku ishte organizimi fisnor patriarkal dhe që i zuri vendin këtij organizimi.