Koja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koja
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Komuna Tuz
Lartësia 907 metra (m.n.d.)
Demografia
Popullsia 126 banorë

Kojë, (malazezisht: Коћи/Koći) është vendbanim në komunën e TuzitMal të Zi.

Gjeografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky vendbanim është i banuar me 80,21 % me popullata Shqiptare.

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për historinë e kësaj fshatit dhe fisin me te njetin emër, shiko dhe këte faqe:

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]