Pikala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Pikal të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


Pikala
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Komuna Tuz
Lartësia 350 metra (m.n.d.)
Demografia
Popullsia 83 banorë

Pikalë, (malazezisht: Пикаљ/Pikalj) është vendbanim në komunën e TuzitMal të Zi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2003 i ka pasë 236 banorë, ndërsa sipas regjistrimi të vitit 2003 83 banor. Vendbanimi Pikalë është i banuar vetë nga Shqiptarët.

Lidhje e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]