Pikala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Pikal të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


Pikalë
Popullsia
 • Gjithsej83

Pikalë, (malazezisht: Пикаљ/Pikalj) është vendbanim në komunën e TuzitMal të Zi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2003 i ka pasë 236 banorë, ndërsa sipas regjistrimi të vitit 2003 83 banor. Vendbanimi Pikalë është i banuar vetë nga Shqiptarët.

Lidhje e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]