Mileshi i Sipërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mileshi i Sipërm
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Komuna Tuz

Milesh i Sipërm, (malazezisht: Горњи Миљеш/Gornji Mileš) është vendbanim në komunën e TuzitMal të Zi.

Gjeografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2003, ky vendbanim ka pasur 672 banorë dhe 98.95% ishin Shqiptarë.