Zheleznica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zheleznica
Fshat
noform
Vendndodhja
Zheleznica is located in Maqedonia e Veriut
Zheleznica
Zheleznica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 05′ 02″ Veri

22° 09′ 04″ Lindje

Popullsia 220 banorë (2002)

Zheleznica është një fshat në pjesën verilindore të Maqedonisë, në Komunën e Kratovës, në afërsi të qytetit të Kratovës.