Saint-Pourçain-sur-Besbre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Saint-Pourçain-sur-Besbre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Pourçain-sur-Besbre ka një popullsi prej 428 banorë dhe sipërfaqe 32.99 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pourçain-sur-Besbre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale