Şugag

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Şugag
Komunë
Vendndodhja
Şugag (Rumania)
Şugag
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Alba
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 253,11 [1] km2
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Arţi, Bârsana, Dobra, Jidoştina, Mărtinie, Şugag, Tău Bistra
Koordinatat 45° 46′ 0″ Veri

23° 38′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 2.915 [2] banorë

Şugag është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.915 banorësh dhe sipërfaqe 253,11 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Arţi, Bârsana, Dobra, Jidoştina, Mărtinie, Şugag, Tău Bistra.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)