Mihalţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Mihalţ
Komunë
Vendndodhja
Mihalţ (Rumania)
Mihalţ
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Alba
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 68,24 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cistei, Mihalţ, Obreja, Zărieş
Koordinatat 46° 9′ 0″ Veri

23° 44′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 3.460 [2] banorë

Mihalţ është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 3.460 banorësh dhe sipërfaqe 68,24 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cistei, Mihalţ, Obreja, Zărieş.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)